Sprawdzenie samochodu przed zakupem!

Kupując samochód używany, bardzo istotną kwestią jest dokładne jego sprawdzenie pod względem blacharskim jak i technicznym przed zakupem. Aby kupić samochód który będzie nas cieszył przez długie, lata a swoją bezawaryjnością odwdzięczy się. Warto więc w pierwszej kolejności sprawdzić grubość pokrywy lakierniczej czujnikami lakieru. Nowe samochody fabrycznie lakierowane posiadają grubość do 150 mikronów, wartość dopuszczalna w samochodach używanych to 250-350 mikronów, świadczy ona o ponownym powierzchownym lakierowaniu elementu po np zarysowaniu. wartość powyżej 350 mikronów świadczy o naprawach blacharskich. Warto jednak zaznaczyć iż dobrze zrobiona naprawa blacharska nie dyskwalifikuje samochodu jednak powinna skupić naszą uwagę przy dalszych oględzinach samochodu. Kolejnym istotnym elementem jest stacja diagnostyczna, na której sprawdzimy ogólny stan techniczny samochodu, m.in. sprawność hamulców, amortyzatorów, zbieżność, sprawność zawieszenia, stan blacharski podłogi i progów. Warto każdym samochodem podjechać na stację diagnostyczną. Kupując samochód używany warto także sprawdzić wszelkie elementy wyposażenia wnętrza takie jak elektryka szyb czy lusterek, sprawność klimatyzacji. Po wszystkich oględzinach odbądź jazdę próbną za kierownicą samochodu, sprawdzając jego komfort, przyśpieszenie jak i kulturę pracy silnika. Tak sprawdzony samochód na pewno będzie Ci służył przez wiele lat, a znalezione ewentualne nie dociągnięcia jesteś w stanie wykorzystać do negocjacji ceny.

Teraz pozostaje jedynie z finalizowanie transakcji. Pamiętaj iż każdy komis samochodowy oraz osoba trudniąca się w handlu samochodami ma obowiązek wystawienia Faktury VAT MARŻA która zwalnia cię z opłaty skarbowej.

Nasz salon samochodów używanych mieszczący się w Radlinie przy ul. Rybnickiej 247 ( droga przelotowa Rybik – Wodzisław ), dba o zadowolenie swoich klientów. I każdemu klientowi udostępnia samochód do sprawdzenia na stacji diagnostycznej, udostępnia czujniki lakieru, pomaga w pomiarach jak i sprawdzeniu samochodu podczas jazdy próbnej. Zapraszamy do naszego Komisu samochodów używanych w Radlinie.

Zakup samochodu używanego w autokomisie
Poprzedni post
Samochody z pisemną Gwarancją w AutoStein
Następny post

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Obowiązkowe pola są oznaczone *