Samochody do 3 tys złotych

Badając rynek samochodów używanych, zauważyliśmy iż najczęściej kupowane samochody mieszczą się w przedziale cenowym 1-3 tys zł. Warto tutaj zaznaczyć iż przedział wiekowy klientów to 18-35 lat, a samochody sprzedawane to zazwyczaj samochody miejskie takie jak Volkswagen Polo, Fiat Punto, Opel Corsa itp.

A więc pytanie co można dostać w wyżej wymienionym przedziale cenowym, jakie są zalety oraz wady takich samochodów.

Samochody w przedziale cenowym do 3 tys zł to samochody które przejechały już zazwyczaj 200-300  tys km w 20-25 lat swojego życia. Plusem tych samochodów są koszty zakupu jak i koszty utrzymania. Samochody z lat 90 są samochodami bardzo prostymi konstrukcyjnie, a co za tym idzie tanie w serwisowaniu. Klocki tarcze czy sprzęgło dostaniemy w cenach do 100 zł a elementy blacharskie dostępne są w każdej stacji demontażu pojazdów za przysłowiową złotówkę.

Kolejną zaletą samochodów do 3 tys zł jest fakt iż samochody te nie tracą na wartości, samochód zadbany blacharsko i technicznie tak samo kosztuje 3 tys zł mając 20 lat jak i 22 lata. W związku z czym bardzo duże jest prawdo podobieństwo iż nie stracimy na wartości samochodu.

Samochody używane w tej cenie mają niestety także wady. Warto tutaj zaznaczyć iż samochody te mają zazwyczaj 20-25 lat a co za tym idzie normą w takich samochodach są pierwsze oznaki korozji, progi do poprawki czy zużyte elementy wnętrza. Nie warto jednak zbytnio się tym przejmować. Najważniejsze jest aby przy kupnie samochodu taniego skupić się na elementach nośnych takich jak podłoga czy podłużnice, warto  również przyjrzeć się takim elementom jak płyn chłodniczy czy kultura pracy silnika, dym jaki wydobywa się z rury wydechowej. Te elementy powiedzą nam w jakim stanie technicznym jest serce samochodu. Elementy wizualne jak eksploatacyjne są na tyle tanie i powszechnie dostępne że za małym nakładem finansowym jesteśmy w stanie doprowadzić go do stanu idealnego.

Audi czy Alfa Romeo?
Poprzedni post
CEPIK – Historia pojazdu w Centralnej Ewidencji Pojazdów
Następny post

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Obowiązkowe pola są oznaczone *