PEUGEOT 107 2005-2014

Peugeot 107 to miejski samochód który stworzony został przez koncert PSA wraz z współpracą z Toyotą. Jest to bliźniaczy model Citroena C1 oraz Toyoty Aygo. Produkowany w latach 2005 – 2014. Samochód znalazł sporo klientów, a na rynku wtórnym jest poszukiwany, dobre egzemplarze sprzedają się dosłownie od ręki. Samochód ten idealnie nadaje się do miasta, małe gabaryty, zwinny silnik, oraz dobra widoczność z kabiny, krótka maska przednia oraz niskie spalanie to główne zalety tego autka.

Wnętrze wykonane jest minimalistycznie i intuicyjnie, każdy wsiadając za kierownicę bez problemu znajdzie wszystkie potrzebne przełączniki, a jazda tym autem jest prosta i przyjemna, układ kierowniczy pracuje delikatnie a hamulce są skuteczne. Pomimo małych gabarytów samochodu na przednich siedzeniach wygodnie usiądzie nawet kierowca o wzroście ponad 180 cm wzrostu.

Silniki w jakie wyposażony był ten miejski samochód to benzyna 1,0 o mocy ok 68 KM oraz prędkości maksymalnej 157 km/h, oraz rzadko spotykanej na polskim rynku wersji 1,4 HDI która pod względem spalania od różniła się prawie nić od wersji benzynowej która była częściej przez klientów wybierana. Ponadto silnik benzynowy posiadał łańcuszek rozrządu który przy małych miejskich przebiegach idealnie zdawał egzamin i wytrzymywał wiele lat.

Pod względem bezpieczeństwa Peugeot oraz jego bliźniacze modele w testasch zderzeniowych Euro NCAP w 2005 roku otrzymały 4 gwiazdki które sprawiają iż też miejski samochód będący gabarytowo podobny do Fiata Seicento jest bezpiecznym autem.

Opel Astra H 2004-2014
PREVIOUS POST
Dodge Caliber 2006-2011
NEXT POST

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *