Dodge Caliber 2006-2011

Dodge Caliber to samochód osobowy produkowany w latach 2006 – 2011 przez firmę Chrysler, jest to kompaktowy hathback który swoim wyglądem oraz masywnymi przetłoczeniami bardziej przypomina oraz często jest klasyfikowany jako miejski SUV. Samochód ten został w 2005 roku zaprezentowany w Genewie gdzie wzbudził spore zainteresowanie.

Wnętrze tego samochodu wykonane jest z twardych lecz dobrze spasowanych materiałów, nawet w egzemplarzach z początku produkcji plastiki prezentują się dobrze a na dziurach nie słychać żadnych nieprzyjemnych odgłosów. Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość regulacji oparcia tylnej kanapy, która daje nam możliwość zwiększenia komfortu lub powiększenia przestrzeni bagażowej. Samochód ten skierowany był do młodszego grona klientów, o czym świadczy między innymi często spotykany w tych modelach otwierany na zewnątrz głośnik w tylnej klapie, umożliwiający słuchanie muzyki z dala od samochodu. Subwoofer połączony z dobrej jakości głośnikami oraz radiem sprawiają iż każdy lubiący posłuchać głośniej muzykę poczuje się w nim dobrze.

Dodge Caliber wyposażony był w mocne silniki benzynowe o pojemnościach od 1,8 do 2,4 litra i mocą od 148 do 285 KM, co sprawiało że ten nie wielki samochód ochoczo i dynamicznie przyśpieszał z każdego biegu. Ponadto na rynku samochodów używanych znajdziemy również modele wyposażone w silnik diesla który pochodzi z Volkswagena 2,0  o mocy 140 KM oraz 168 KM, które to charakteryzowały się niskim spalaniem oraz dobrą kulturą pracy.

Dodge Caliber w testach zderzeniowych otrzymał 4 gwiazdki w zderzeniach czołowych co w połączeniu do dobrą widocznością, oraz wysoką pozycją za kierownicą sprawiają iż można uznać go za samochód bezpieczny.

PEUGEOT 107 2005-2014
PREVIOUS POST
BMW E90 ( E91, E92, E93 ) – 2004-2013
NEXT POST

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *